Op een al vroeg erg warme zaterdag was het einde van het seizoen in het zicht voor vios JO15-1 , dat als seizoen afsluiting Overwetering JO15-1 op bezoek kreeg.
Nog 1x de kans om met z’n allen te laten zien dat we een goed potje voetbal op de mat kunnen leggen. Vooraf werd afgesproken vanwege het warme weer het tempo niet al te hoog op te krikken en waar het kon te temporiseren door het balletje rond te laten gaan.
Vanaf de 1e minuut had Vios de controle over de wedstrijd en wist met soms sprankelend voetbal een grote groep supporters langs de kant te vermaken.
Pim Pollmann opende de score vanuit een vrije trap die hij prachtig binnen schoot vanaf de zijkant 16 meter gebied, 1-0.
Niet veel later de 2-0. Joppe Hummel werd door broer Floris de diepte in gestuurd die zoals wel vaker dit seizoen ongrijpbaar voor de tegenstander het net zocht en scoorde.
Vios voetbalde erg goed en met plenty uitgespeelde kansen zat doelpunt nummer 3 er aan te komen maar liet nog even op zich wachten. 5 minuten voor rust viel dan toch het 3e doelpunt. Opnieuw was het Joppe Hummel die met een snelle actie de Overwetering achterhoede wist te ontwijken en de doelman kansloos liet, 3-0
In de rust werd het vocht weer op peil gebracht en afgesproken zo door te gaan want we waren heer en meester op het veld.
Direct na rust werden we verrast door een snelle counter van Overwetering die daarmee de 3-1 binnen schoten. Bijna direct daarna deed Vios weer wat terug. Met een prachtige steekbal door het hart van de verdediging van Pim Pollmann kwam Ruben Mensink in de 1 op 1 voor de doelman die werd gepasseerd met een wonderschone lob en zo stond het al snel 4-1.
Vios bleef lekker combineren en met veel bewegende mensen was het voor Overwetering moeilijk grip te krijgen op een ontketend Vios dat bloed rook.
De 5-1 liet daardoor niet lang op zich wachten. Machiel Visser reageerde attent op een afgeslagen schot door de doelman en schoot beheerst de bal tegen de touwen.
De volgende kans was weer raak.
Wederom mocht Joppe Hummel afmaken op ditmaal een balletje op maat van Floris Menkhorst, 6-1.
Joppe Hummel was lekker op dreef vandaag en besloot na 3x scoren het tijd was om vanaf nu anderen in scoringspositie te brengen en was een plaag voor de Overwetering achterhoede met onhoudbare acties. Hiermee wist hij zowel Hidde Visch als Remco Vogel in stelling te brengen voor de doelman die beiden beheerst binnen mochten schuiven en voor de 7-1 en 8-1 zorgden.
Pim Pollmann had vandaag de score geopend met een prachtige vrije trap en liet de mensen die beweerden dat dit geluk was, met de mond met volle tanden staan want hij schoot op identieke wijze de 9-1 binnen en sloot daarmee de wedstrijd af.
Na afloop van de wedstrijd meldde de scheidsrechter toch echt 10 doelpunten te hebben geteld en werd de eindstand op 10-1 afgetekend. Na lang zoeken naar de maker van het 10e doelpunt hebben we besloten de zoektocht te staken en het fantoom doelpunt maar voor lief te nemen.
We kunnen terug kijken op een goed seizoen waar we in de winterstop in de 2e klasse als kampioen afsloten en we daarmee een plaats in de 1e klasse hadden verdiend. Dit was erg leerzaam en hebben laten zien dat wij ons hier prima kunnen handhaven. Zeker omdat we niet in de makkelijkste poule waren ingedeeld tegen teams die al het hele seizoen 1e klasse speelden. Ik ben trots dat ik trainer van deze groep voetbal dieren heb mogen zijn en hoop dat we nog lang van deze jongens mogen genieten op de Vios velden. Daarnaast wil ik Arjan Hummel en Nick Sluijmers bedanken die mij en de jongens hebben ondersteund waar nodig als leider en assistent trainer.
Ook wil ik de ouders bedanken voor hun betrokkenheid bij het elftal die naast de jongens aanmoedigen nooit te beroerd waren om te vlaggen en te rijden naar uitwedstrijden (ook al had de trainer ineens weer een oefenwedstrijd geregeld op het laatste moment). Ook alle andere supporters, zoals opa’s en oma’s bedankt voor jullie support en betrokkenheid zowel uit als thuis.
Dit werd enorm gewaardeerd.
Groeten Jeroen van ’t Einde







